sobota, 12 lipca 2014

"BLOG-pisz, kreuj, zarabiaj"


Mowa tu o książce Tomka Tomczyka, czyli Kominka- jednego z najbardziej wpływowych blogerów w Polce. Jest to raczej poradnik, w jaki sposób prowadzić bloga, aby mieć z tego korzyści. Autor w banalny sposób, za pomocą fajnych przykładów tłumaczy jak wykreować dobry wizerunek, jak wyróżnić się z tłumu wśród tylu innych blogów, jakich form współpracy z firmami unikać, a na jakie się zgadzać, jak się wycenić. Pokazał też najczęściej popełniane błędy, które później często są powodem naszego złego wizerunku w blogosferze, a co za tym idzie..braku propozycji współpracy od firm.
"To nie jest książka dla blogerów, którzy chcą w tydzień zdobyć popularność, a w miesiąc zarobić milion dolarów. To pozycja dla tych, którzy rozumieją, że pisanie dobrego bloga jest sztuką. 
Pisanie doskonałego bloga- stylem i sposobem życia."Myślę, że owa książka powinna być "lekturą obowiązkową" każdego blogera :) Znalazłam w niej odpowiedzi na każde pytanie, jakie męczyło mnie podczas prowadzenia bloga. Nie będę pisać tu, czego nauczyłam się dzięki tej książce, wiem co do tej pory robiłam źle i co muszę zmienić. "Blog- pisz, kreuj, zarabiaj" polecam każdej osobie, która ma własnego bloga lub która ma to w planach! Żałuję, że nie sięgnęłam po nią wcześniej! Czyta się ją jednym tchem, ze względu na język, jakim jest pisana i na humor w niej zawarty :)


11 komentarzy:

 1. nie słyszałam o tej książce, ale wydaje się być ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. O kurczę, świetnie! Muszę ją kupić!:)
  Www.llealicious.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ją! Świetna książka, również polecam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za ksiażkami, ale może na tę sie skuszę ;)
  http://kosme-teria.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Hello from Spain: it is necessary to write well in the blog. No misspellings. Great book. Keep in touch

  OdpowiedzUsuń
 6. O, zapewne ciekawa... być może zakupię :)
  Mega blog!
  zapraszam do mnie- http://aleksii0.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. kurczę dziś się właśnie zastanawiałam nad jakąś książką o blogach :) słyszałam o tej, ale jeszcze nie wiem czy się zdecyduje

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo fajna książka!

  http://modaiurodaczternastolatki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam o niej, ale na pewno będę jej wypatrywać w księgarniach, nawet ze względu na te dwa cytaty.
  Zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawie się zapowiada. Porusza ogólne tematy? Bo zastanawiam się, czy pomoże mi w jakiś sposób, skoro prowadzę bloga z opowiadaniami, więc w zasadzie skutecznie unikam mówienia o sobie. :"D

  OdpowiedzUsuń